Home > دانشگاه
Viewed 45 times 12 Answers
0

در مورد تز بیس بودن رشته تحصیلی دقیقا باید چیکار کنیم من واقعا گیج شدم؟؟؟و اینکه این مورد بهتره یا کورس بیس

2021-10-08 13:31:00 Montreal دانشگاه #کورس بیس
12 Reply

سلام. حتی الامکان سعی کنید تز بیس بردارید. کورس بیس بسیار سخته و هم باید کلاس برید هم تحقیق هم امتحان و ... اما تز بیس فقط مقاله و تحقیق خواهید داشت و استرس امتحان و دردسرهای دیگه رو ندارید.

2021-10-08 13:59:00

خب واسه من که یه رشته میان رشته ای می‌خوام برم که خیلی اطلاعاتی راجع به اون ندارم بد نیس؟؟یعنی می‌خوام بدونم که کورس بیس درس میدن بهت و امتحان میدی این کلا تحقیقاتیه؟

2021-10-08 14:04:00

در کورس بیس درسی که میدن کافی نیست. کلی مطلب میدن که باید خودتون بخونید و امتحان بدید و تحقیق و مقاله هم ارایه بدید. کلا در دانشگاه های کانادا بار تحصیلی روی دوش دانشجو هست و استاد فقط در حد اشکال برطرف کردن هست. در تز بیس درس دارین و کلاس هم ممکنه باشه اما به جای امتحان فقط مقاله و گاهی پرزنتیشن ارایه میدید. بستگی به خودتون داره. اگر فکر میکنید براتون کلاس و امتحان بهتره اون رو انتخاب کنید اما من تجربه کورس بیس دارم و همیشه وقت کم میارم چون حجم مطالب زیاده و عملا آدم نمیرسه به طور کامل همه مطالب رو جز به جز بخونه. من ترجیح میدادم به جای امتحان، تحقیق و مقاله ارایه بدم.

2021-10-08 14:13:00

چقدر قشنگ توضیح دادین خدا خیرتون بده ممنونم فقط میشه بهم بگید که در تز بیس باید دقیقا چیکار کنم؟با استاد کانکت شم در چه مواردی یعنی برم مورد علاقه های استاد رو پیدا کنم؟مثل دکترا یا نیازی به این کار نیس اینجا و ورود که شدم اینکارارو انجام میدیم منظورم اینه که کلا الان برای تز بیس باید چه کنم؟

2021-10-08 14:16:00

خواهش میکنم. تا جایی که میدونم باید اول شرایط پذیرش رشته مورد نظرتون رو در سایت ببنید و اپلای کنید. گمان میکنم مکاتبه با استاد برای گرفتن فاند باشه اما باز همه جزییات رو در سایت خود دانشگاه ببینید. اگر سوالی هم داشتید میتونید با ایمیلی که در قسمت رشته مربوطه نوشته شده مکاتبه کنید. راستش چون رشته من کورس بیس هست جزییات بیشتری نمیدونم. موفق باشید.

2021-10-08 14:20:00

ممنونم واقعا

2021-10-08 14:21:00

خواهش میکنم

2021-10-08 14:21:00

نه در تز بیس هم کورس داریم و اتفاقا امتحان هم پرزنتیشن و مقاله ممکنه داشته باشیم نمره هم زیر B بشه فاندو از دست میدین

2021-10-11 10:09:00

تا جایی که من از نزدیک در اطرافیان دیدم، امتحان در تز بیس همون پرزینتیشن و مقاله هست و هیچوقت مثل کورس بیس کوییز و امتحان میان ترم و پایان ترم نداشتند. شاید رشته با رشته متفاوته. شرط گرفتن نمره B در مورد کورس بیس هم صدق میکنه. کورس بیس در واقع دوبرابر تزبیس کار و زمان میبره. شاد و پیروز باشید.

2021-10-11 10:27:00

این نظر شماست. اینجوریام نیست که میگین . من سه تا کورس داشتم هر سه هم کوییز دلشتن هم میان ترم هم پایان ترم هم مقاله. در ضمن بسته به فیلد همه چی فرق داره، فیلد ساینس کلا حول ازمایشگاه و ریسرچ میگرده، شما اکر نتایج خوبی نداشته باشی اجازه ی دفاع نداری. برا همین عمده ی وقت ما تو ازمایشگاه و در آخر تز نوشتن میگذره. که همچین کار ساده ای نیست. هر رشته ای بسته به حجم کار فرق داره، شما نمیتونی سیب و با پرتغال مقایسه کنی

2021-10-11 10:39:00

من هم ذکر کردم رشته با رشته فرق داره چون هیچوقت در تز بیس غیر از مقاله و تحقیق ندیده بودم امتحان هم داشته باشند. ضمن اینکه بستگی به فرد هم داره. برای من نوعی، تحقیق کردن و مقاله نوشتن هرقدر هم زمان بر باشه خیلی راحت تر از کوییز و امتحان هست. اصولا من کورس بیس رو به هیچ کسی توصیه نمیکنم. موفق باشید.

2021-10-11 10:44:00

به عنوان یک فارغ التصحیل که هر رو رو تجربه کردم میگم اصولا این دسته بندیتون اشتباهه. بچه های کورس بیس باید حدود ۱۱ تا درس پاس کنن ولی تز بیس ۴ یا ۵ درس (بسته به دپارتمان) که اون درسا رو با توصیه استاد و بنا به فیلد ریسرچشون معمولا‌ انتخاب میکنن. حالا اون درسی که انتخاب میکن دیگه بستگی داره استادش چه سبکی برای تدریس و نمره دادن داشته باشه و ممکنه امتحان و کوییز بگیره و یا ممکنه ریسرچ بخواد یا هر دو . و همچنین ممکنه هر دو نوع دانشجو سر کلاسش باشه هم تز بیش هم کورس بیس. ولی بچه های کورس بیس معمولا چون انتخاب دست خودشونه سعی میکنن درسایی که خیلی پروژه سنگین و کار زیادی داره بر ندارن واسه همین تو کلاس بعضی استادا بیشتر دانشجوی ریسرچه و کورس بیس کمتره. تو بعضی دپارتمانا مثل کوالیتی که یه تعداد درس اصلی هست مثل ۶۲۱۰، ۶۲۲۰ و ۶۲۳۰ که هر دو نوع دانشجو باید حتما پاس کنن و فرقی نداره تز بیس باشی یا کورس بیس.

2021-10-12 12:06:00

QAmon

Similar Question:

#کورس بیس
Ask a Question