SanJob.Ca دانشگاه: امیدوارم سالم و ت باشید در رابطه با ایمیل زدن به ا
Home > دانشگاه
Viewed 44 times 19 Answers
0

امیدوارم سالم و ت باشید در رابطه با ایمیل زدن به اساتید می خواستم نظرات شما رو بدونم من در حد دو سه خط خودم رو معرفی می کنم تو یه پاراگراف خلاصه از چند مقاله استاد که به کار من نزدیک تر هست رو میگم و در نهایت از اون مقالات یه نتیجه یا پیشنهادی ارائه میکنم مثلا استفاده از روش دیگه رو بهش فکر کردید یا در ادامه میشه اینکار کرد سی وی و لینک سایتم هم می زارم از طرفی می خوام نشون بدم به کارش علاقه مندم و همین طوری ایمیل نزدم از طرفی هم این طوری متن ایمیل طولانی میشه و شاید جالب نباشه پیشنهاد شما چیه؟

2021-09-18 03:27:00 Alberta دانشگاه #استاد
19 Reply

سلام در رابطه با لینک سایت، من خودم لینک رو توی سی‌وی گذاشتم و توی ایمیل جایی که دارم میگم سی‌وی رو اتچ کردم میگم که لینک سایت هم توی سی‌وی هست

2021-09-18 03:54:00

واسه مقطع دکترا یا فوق لیسانس؟

2021-09-18 04:01:00

دکترا

2021-09-18 04:01:00

مهمترین چیزهایی که من واسه پذیرش دکترا (به خصوص در دانشگاه های خوب) موثر دیدم، به ترتیب ایناست: ۱. دانشگاه محل تحصیل فوق لیسانس (تهران و شریف همیشه یه جور میانبر بوده واسه رفتن دانشگاه های سطح بالای آمریکا و کانادا). ۲. معدل فوق لیسانس (بعضی استادا معدل فوق رو جبران معدل لیسانس میدونن، اما بعضی دانشگاه ها روی حداقل معدل واسه لیسانس پافشاری میکنن و کوتاه نمیان. باید دید استاد چقدر برش داره). ۳. معدل لیسانس. ۴. تز فوق لیسانس و اینکه چقدر نزدیک به زمینه تحقیقاتی حال حاظر استاده. ۵. مقاله ژورنال (در صورت امکان، ولی اجباری نیست) حالا با توجه به این موارد ببینید رو کدوم ها میتونید مانور بدید و از اون زاویه با استاد برید جلو. بدیهیه اگه همه موارد صادقه، عملا مشکلی ندارید)

2021-09-18 08:41:00

خدا رو شکر مواردی رو که گفتید تا حدی دارم. ارشد تهران خوندم کارشناسی علم و صنعت معدلم هم بالاست مقاله ژورنال هم یکی دارم یکی هم در دست چاپ. اساتید نزدیک به کارم ایمیل دارم می زنم. سوال من بیشتر راجب فرمت ایمیل اول هست اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

2021-09-18 08:46:00

خوب پس کار خیلی سختی در پیش نخواهد بود (گرچه پروسه اپلای کلا پروسه سخت و غیر مستقیمیه و به عوامل زیادی بستگی داره). فرمت پیشنهادی خودتون خوبه. فقط نکته هایی که به ذهن من میرسه ایناست: ۱. حتما CV رو به نامه اصلی attach کنید. ۲. اگه مقاله چاپ شده دارید اون رو هم میتونید attach کنید یا اینکه لینک مقاله (مثلا در گوگل اسکولار) رو ذکر کنید. ۳. آدرس سایت رو میتونید در قسمت بالای CV بذارید. ۴. فرمت استاندارد CV رو رعایت کنید (همون موارد objectives, educations with GPA, Research Interests, publications, و در نهایت کورس های مهمی که پاس کردید که نزدیکه به فیلد تحقیقاتی استاد). نمونه سی وی های موفق رو گوگل کنید. ۵. اینکه چند مقاله از استاد مورد نظر رو بخونید و بگید که زمینه تحقیقاتتون به دلایل فلان و بهمان به استاده نزدیکه خیلی کمک میکنه. ۶. و در نهایت اینکه از تجربیات همکلاسی ها به شدت استفاده کنید. معمولا بچه های شریف و تهران بصورت گروهی از دانشگاه های مختلف پذیرش میگیرن و از ایران میرن. بچه ها معمولا به هم کمک میکنن (بخصوص بچه های برق و کامپیوتر). حداقل جو ۱۲-۱۰ سال پیش اینجوری بود.. موفق باشید

2021-09-18 12:57:00

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید

2021-09-18 12:59:00

اینکه CVرا برای استادای مختلف تغییر بدیم مثلا بسته به فیلد کاریشون ریسرچ اینترست و کورس هایی که گذروندیم عوض کنیم اشکال داره؟

2021-09-18 13:42:00

ریسرچ اینترست رو بیشتر موضوع تز فوق لیسانس و مقالات احتمالی نشون میده. پس اگه موضوع تز خیلی دور باشه از علایق تحقیقاتی، اصلا نشونه جالبی نیست. بهتره روی زمینه ای که تز میخواید کارکنید (یا شروع به کار کردید) علایق رو بنویسید. مثلا اگه موضوع تز فوق در مورد بینایی ماشین هست، میتونید بگید: بینایی ماشین، ماشین لرنینگ، یا روشهای ریاضی زیر شاخه اینا بصورت تخصصی تر (Deep learning, reinforcement learning, etc.)

2021-09-18 14:18:00

آخه من به موضوعی که علاقه دارم متفاوت هست از موضوع تز ارشدم، برای همین وقتی ایمیل میدم در خصوص موضوع تزم بهتر جواب میگیرم ولی اونی که متفاوت هست جواب نمیگیرم اصلا. یعنی راهی نداره؟

2021-09-18 15:12:00

بهتر جواب میگیرید چون استادا نگاه میکنن ببینن عملا چه تحقیق عملی کردید در موردش. راهی به ذهن من نمیرسه جز نوشتن مقاله در اون زمینه ای که میگید در موردش علاقه داریدو توضیح اینکه چرا موضوع تزتون با این زمینه دیگه فرق داره و ... البته اگه خیلی پرت باشه باید باز هم توضیح بدید که چرا..

2021-09-18 15:27:00

اگر تو ارشد، تز نداشتیم چی؟ ?

2021-09-18 15:52:00

سلام وحید جان من یه چی ی اضافه کنم به لیستت؟ به نظر من "طرز فکر" هم خیلی مهمه

2021-09-18 15:54:00

اونو راستش من نمیدونم

2021-09-18 15:57:00

بله... اون شرط اصلیه در واقع

2021-09-18 15:58:00

منم مثل شمام . سعی کنید روی تزتون خیلی مانور ندید. بگید من قبلا روی فلان چیز کار میکردم ولی اخیرا روی این کار علاقه مند شدم. بعدم بگید کارای شما رو دیدم به علاقه من فیت بود و دوست دارم بیام روی فلان موضوع توی کروهتون کار کنم. کلا سعی کنید خیلی توضیح ندید چون هم وقت شما گرفته میشه هم استاد کامل نمیخونه. یه چیز مختصر مفید صادقانه و یکم تخصصی. نیاز نیست برید کارای استاد رو توی یه ایمیل حلاجی کنید. من این متد رو پیش گرفتم جوابای خوبی خداروشکر گرفتم. این تجربه من بود بازم هرجور خودتون صلاح میدونید

2021-09-18 17:14:00

خیلی ممنونم ?

2021-09-18 17:22:00

يه نكته اي هم من اضافه كنم در رابطه با حلاجي كردن پيپر هاي استاد. يه استادي كه خودش هم مدير دپارتمان بود يكبار به من گفت اپليكنت ها عمدتا وقتي در ايميل ها تفسير ميكنند كار ما رو ، به جاي اين كه امتياز بگيرن امتياز از دست ميدن!! چون درست نميخونن و اشتباه تفسير ميكنند.

2021-09-18 19:23:00

سلام ? ببخشید این مواردی که ذکر فرمودین مثل اتچ cvو مقاله باید تو ایمیل اول به استاد مورد نظرمون باشه؟

2021-09-19 00:47:00

QAmon

Similar Question:

#استاد