Home > کار
Viewed 55 times 37 Answers
0

من سه ماه و نیمه کانادام شغل ام برنامه نویس فول استک بوده تو ایران اینجا همه راهی رو چک کردم برا پیدا کردن کار از جمله انواع اسسمنت ها و مدرک ها و تقویت رزومه تا حد مرگ و کلا همه چی ولی اخیرا فهمیدم همه اش کشک بوده و کلا بدون رفر هیچ اتفاقی نمیفته خیلی شبکه قوی ندارم که بتونم رفر بدهند بهم کسانی هم که پیدا کردم تو شرکتشون شغل مرتبط نیست کلا پشت سد هندی ها تو کار موندم و اصلا نمی تونم از مصاحبه هاشون حتی با پیشنهاد کار رایگان رد شوم در حالی که ۱۲ سال سابقه تو ایران داشتم اینجا به جونیوری هم راضی

2021-09-13 00:30:00 Canada کار #پیدا کردن کار
37 Reply

سابقه ایرانتون رو نه کامل ولی تا ۸۰ درصد بزارید کنار و قبول کنید که باید از صفر شروع کنید تا راهتون رو پیدا کنید

2021-09-13 02:03:00

شما کدوم شهر هستید ؟؟؟‌ یعنی حتی به مصاحبه دعوت هم نمیشید؟‌ یا مصاحبه ها پیش نمیره به مراحل بعد؟‌

2021-09-13 03:57:00

قبول کردم از جونیوری شروع کنم ولی موقعیت کار جونیوری کمه اینترمدیت هم همینطور متقاضی شون هم زیاده

2021-09-13 06:28:00

تورنتو هستم مصاحبه زیاپ گرفتم حتی ۸۰۰ دلار دادم رزومه حرفه ای نوشتم ولی موقعیت های کاری تو این صنف دست هندی هاست باید اینجا باشین جو رو بدونین هندیا کار به غریبه نمیدن مگر اینکه کسی هندی نباشه اون کارو انجام بده الان به این نتیجه رسیدم بدون رفر نمیشه کار گرفت از چندین نفر هم شنیدم

2021-09-13 06:31:00

عجب داستانی شده پس... من اصلا حدس نمیزدم که تورنتو اون هم در شته نرم افزار و برنامه نویسی به این شکل باشه. حدس من این بود که حداقل مثلا یه برنامه نویس ارشد جاوا با سابقه کار خارج از ایران بتونه با ویزای open work permit کار پیدا کنه حتی بعد از یکی دو ماه. پس باید خیلی احتیاط کرد ??

2021-09-13 07:51:00

احتمالا یا مشکل اینترویو دارید یا یک نکته اساسی و کلیدی که تو برنامه نویسی نیاز اونها هست رو ندارید. خیلی تعجب اوره. حداقل تو بی سی شرایط جوری هست که بدون هیچ سابقه کاری البته فقط با مهارت لازم راحت تو یک هفته میشه یک پوزیشن برنامه نویسی پیدا کرد.

2021-09-13 09:23:00

منم همین فکرو می کردم میگم حتی رزومه رو تقویت کردم حتی رفتم دوره اجایل گذروندم اصلا به مصاحبه تخصصی نمی کشه که بفهمن چیزی بلد نیستم یا خیلی ماهرم چندین نفر که تو تورنتو کر پیدا کردن هم همینو گفتن اصلا خودم دیدم تو رستورانی که چف اش عوض شد و هندی شد همه پرسنل رو ریخت بیرون هندی اورد همه جنسا رو چفه از ساپلایرهای هندی میگرفت همه ارتباطات هندی روز اول به یه بچه دانشجوری ۱۹ ساله صفر کیلومتر داد چیزکیک درست کنه در حالی که خود کانادایی ها هم اقلا باید یه شیش ماه کار کنند که تو آشپرخونه ارتقا بگیرند

2021-09-13 10:00:00

سلام چه برنامه نویسی اونجا پر کاربرد تر هست؟ منم نرم افزار هستم.

2021-09-13 10:09:00

عجب... اطلاعی دارید که در بی سی وضع برنامه نویسان جاوا چطوره ؟‌ برای کسی که به backend بصورت کامل مسلطه و مشکلی هم برای سوال های فنی الگوریتمها (البته نه دیگه در حد گوگل) ‌و system design نداره.

2021-09-13 10:19:00

خب چرا تو این سه چهارماه از کار جنرال شروع نکردید که هم سابقه کار کانادایی تو رزومتون باشه و هم اینکه مخارجتون کم بشه و با محیط های کاری بیشتر اشنا بشید و هم اینکه با فکر بازتر و استرس کمتر دنبال کار باشید خیلی موقع ها بخاطر مهارت خیلی زیاد و مدارک بالا ممکنه از اون پوزیشن رد صلاحیت بشید رزومه قوی دلیل بر گرفتن اون پوزیشن نیست

2021-09-13 10:33:00

یک نکته هم که شاید کمکتون کنه زیاد تو رزومه انتظارات رو بالا نبرید اینجا برای یکی با دوازده سال سابقه باید تیم لید و ..، باشه و خیلی خوب باشه اگه همچین چیزهایی نداشه باشه یک red flag هست

2021-09-13 11:47:00

جاوا خوبه c++, حرفه ای تره

2021-09-13 11:48:00

?

2021-09-13 11:48:00

اتفاقا الان دارم کار جنرال می کنم

2021-09-13 11:50:00

فکر کنم برای سنیور یا تیم لید باید چند سالی تجربه کنم خواستم از پایینتر شروع کنم چون به فارسی هم سخته برام چند نفر و آموزش بدهم چه برسه انگلیسی دوم اینکه تو ایران همه کاری می کردیم (مثل شبکه رفع اشکال ساپورت مشکلات سخت افزاری و اینترنت کاراهای اداری سایت و پیگیریهای بانکی و همه چی با من بود) ما اینجا انتظار دارن ۱۲ سال سابقه رو کامل و هر ثانیه اختصاص داده باشی به برنامه نویسی تو یه پروژه ای سوم اینکه aws و گیتهاب و اینها براشون خیلی مهمه نه اینکه بلد نباشم ولی گیتعاب ایرانی ها که بسته شد من دیگه گیتهاب پروژه نزاشتم aws هم کلا فیلتر بوده مجموع این چیزا هلم داد به سمت اینکه حداقل سنیور نباشم اولش طی زمان بهش برسم

2021-09-13 11:55:00

چیزی که من دیدم کار پیدا کردن برای شروع توی تورنتو واقعا سختره بقیه جاهاست. کاری که پست میشه توی تورنتو بالای ۱۵۰ ۲۰۰ تا براش اپلای میکنن. ولی توی ونکور و مونترال اینطور نیست. چیزه دیگه ای که هست رقابت خیلی زیاده توی تورنتو. دانشگاهای خیلی زیادی با رنک بالا داره در صورتی که ونکور اینطور نیست و مونترال هم معمولا به خاطر زبان فرانسه دانشجوهاش به سمت انتاریو کشیده میشن. اگر دوست دارین انتاریو بمونین با شهرهای خیلی کوچیکش شروع کنین اگر هم نه مطمئنن با ۱ ماه اپلای مداوم مونترال یا ونکور کار پیدا میکنین

2021-09-13 12:20:00

جاب آفر چقدر برای ما هزینه داره؟

2021-09-13 13:20:00

سلام. به نظرم لینکداین‌تون رو دریابید. من الان نزدیک دو هفته است که صرفا موقعیت مکانیم رو از تهران به تورنتو تغییر دادم و وضعیت شغلیم رو هم open to work کردم. توی همین دو هفته، پنج شش تا recruiter خودشون بهم پیام دادن برای همکاری و میگفتن که برای فلان موقعیت شغلی نیرو میخوایم. تجربمم خیلی کمتر از شماست، در حد دو سال پاره وقت و یک سال تمام وقت. حسم اینه که یه جایی رو دارید اشتباه میزنید. اگر مصاحبه نمیگیرید، یعنی رزومتون مشکل داره. آگهی‌های شغلی توی indeed و لینکداین رو نگاه کنین و با کسایی که الان توی کانادا مشغول کار هستن توی لینکداین ارتباط بگیرین و راهنمایی بخواین ازشون. توی یوتوب هم خیلی ویدئو درباره‌ی مصاحبه و رزومه نوشتن و مهارت‌های نرم و سختی که شرکت‌ها نیاز دارن نوشته. امیدوارم ایشالا مشکلتون زودتر حل بشه.

2021-09-13 15:10:00

عذر می خوام شما الان کانادا هستید یا این کار رو برای پیدا کردن موقعیت شغلی تو کانادا انجام دادید؟

2021-09-13 15:15:00

البته رشته با رشته فرق داره. وگرنه منم اینکارو کردم ولی خبری نبود.

2021-09-13 15:31:00

بله، من الان تورنتو هستم. ولی چون دانشجو ام، فعلا به طور دنبال شغل نکشتم.

2021-09-13 15:53:00

ادمیشن تورنتو گرفتین البته عذر می خوام هاااا اگه فضولی نیس

2021-09-13 15:53:00

قطعا همینطوره. من فقط درباره‌ی کامپیوتر اون متن رو نوشتم.

2021-09-13 15:54:00

نه، دانشگاهم یه شهر دیگس. این ترم چون که کلاسا آنلاین هستش، تورنتو خواهم بود. درباره‌ی بقیه‌ی ترم‌ها نمیدونم چه اتفاقی بیوفته.

2021-09-13 15:54:00

همینجوریه لینکداین و ایندید با کمترین تغییر هم میبرن بالا اکانت رو بعدش کم کم ریتش رو کم می کنند یعنی کمتر دیده میشه به مرور به هر حال من تا وسطای این راه اومدم و چندین اینترویو هم گرفتم از رفته های راه شنیدم که بدون رفر تقریبا غیر ممکنه کار پیدا کردن و ما هم تو جامعه ایرانی خیلی ارتباطات نداریم

2021-09-13 16:43:00

خوب بود ما هم یه جامعه ای داشتیم که برا هم این کارو می کردیم مثله چینیا و هندی ها و کره ای ها

2021-09-13 16:44:00

من خودم بدون ریفر کار پیدا کردم ،توی رشته ی کامپیوتر . نه تنها خودم ،تمام دوستان نزدیکمم همین طور، نمیدونم البته شاید تحصیل توی کانادا مهم باشه.

2021-09-13 17:50:00

سلام. این که فرمودید بدون رفر کار گرفتن غیرممکنه، صحیح نیست. حداقل خودم بدون رفرال کار پیدا کردم و تعداد زیادی از دوستانم در همین یکسال اخیر وارد کانادا شدند و کار تخصصی مرتبط با رشته‌شون پیدا کردند‌. رفرال خیلی خوبه ولی نهایتن برای گرفتن مصاحبه و نه گرفتن کار. بعد در کانادا گرفتن کار یک بحثه نگه داشتنش بحث دیگه و اونو دیگه رفرال نمیتونه به فرد کمک کنه که کارش رو حفظ کنه. من کارم در زمینه پروژه های construction هست و خب در صنف ما امکان دورکاری نیست ولی شما که برنامه‌نویس کامپیوتر هستی به راحتی می‌تونی برای همه موقعیت‌های شغلی سرتاسر کانادا اپلای کنی. الان اکثر دوستان برنامه نویس که من می شناسم از منزل کار میکنن و خیلی از شرکتهایی که برنامه نویس کامپیوتر استخدام میکنن،‌ دفتر و دستک‌شون رو کلن جمع کردن و همه از راه دور کار میکنن. بنابراین دیگه این موضوع که تورنتو سخت کار گیر میاد ولی فلان شهر راحت‌تره هم دیگه برای برنامه‌نویس‌ها مطرح نیست. من بالا خوندم دیدم نوشتید ۸۰۰ دلار هزینه رزومه کردید. این کار هم اشتباه هست و بهترین رزومه رو فقط و فقط هر کس خودش میتونه بنویسه و اونم با توجه به هر اگهی شغلی. برای دیدن تمپلتها و نمونه‌هاش هم تو اینترنت و یوتیوب و همین گروه و جاهای دیگه هزارتا فیلم و ورکشاپ رایگان هست. هدف رزومه فقط و فقط گرفتن مصاحبه هست و اگر مصاحبه به اندازه کافی می‌گیرید پس بخش اصلی راه رو دارید درست دارید میرید و مطمئنن به زودی کار گیر میارید. و فقط در این مسیر باید صبور باشید، هر مصاحبه استخدامی رو به شکل یک کلاس درس ببینید و نکات و سوالات رو یادداشت کنید و تا مصاحبه بعدی رو نقاط ضعف خودتون کار کنید(مثلن سعی کنید یک مصاحبه مجازی با یک نفر دیگه انجام بدید و اون سوال بپرسه و شما جواب بدید و بعد ویدیوی ضبط شده مصاحبه خودتون رو نگاه کنید تا متوجه مشکلات‌تون بشید. باور کنید این کار خیلی مهمه) و البته صبور بودن و نا امید نشدن خیلی مهمه. من بعد از چهل و سه جلسه مصاحبه و گرفتن جواب ریجکتی، تونستم کار بگیرم.

2021-09-13 18:53:00

انشالله که موفق میشید شاید ۹۰ درصد به بالا از مهاجر ها مجبور هستن که از صفر شروع کنن

2021-09-13 19:01:00

من و همسرم گرایشمون IT هست. نوروز تو اوج کرونا اومدیم و همسرم دوماهه و من بعد از سه ماه کارگرفتیم. ما دهسال درکشوری دیگه به زبان انگلیسی تحصیل و کار کرده بودیم. به نظر من اگر زبانتون خوب باشه حتی مهارت های فنی تون عالی هم نباشه بهتون کار رو میدن. تو شرکتی که کار میکنم تیممون همه کانادایی هستن. شرکت همسرمم همه تیم IT هندی هستن. درسته که هندی ها خیلی به هم کمک میکنن ولی همه پوزیشن های بازار رو که نگرفتن. همکار همسرم رو اخراج کردن، مدیرشون گفت 1200 نفر برای پوزیشن اپلای کردن، درسته که هندی ها نتورک قوی دارن ولی مهمه که شما زمان درست جای درست باشین و رزومه فرستاده باشین. من فکر میکنم شما اگر برای پوزیشن جونیور اقدام میکنین رزومه خیلی قوی به کارتون نیاد، ما مدارک دکتری و فوق دکتری رو گذاشتیم کنار و حداکثر تحصیلات رو فوق لیسانس زدیم. نظرنهایی من اینه که اگر مصاحبه میگیرین و با HR مصاحبه میکنین و به مصاحبه فنی نمیرسه، مشکل مهارت ارتباطی دارین. یا خوب متوجه نمیشین چی میگن یا سوال های مصاحبه با HR رو به اندازه کافی تمرین نکردین. موفق باشین.

2021-09-13 21:24:00

من اصلا تا حالا مصاحبه نگرفتم و برای مشاغل جونیور فوق لیسانسم رو هم حذف کردم و بخشی از سابقه کارمو. زبانمم ضعیف نیست اونطوری که متوجه نشم و نتونم صحبت کنم یا متوجه بشم.

2021-09-13 21:52:00

ممنون از توضیحات خیلی مفید شما و آرزوی بهروزی و موفقیت

2021-09-13 23:49:00

اگه از مصاحبه های گذشته نتیجه اشتباه بگیرید اصلا کمکتون نمی کنه و فقط برای دلخوشی خودتون یک چیزی پیدا کردین شکست ها رو توجیح کنین. می تونم به قطعیت بگم که رفر تاثیری زیادی نداره شاید فقط کمک کنه مصاحبه رو بگیرین. اینجا شرکت ها خیلی حرفه ان و اگه مصاحبه تون خوب نباشه حتی مدیر بخش هم رفر کنه خیلی راحت رد می کنند. اصلا تعارف ندارن. خیلی از شرکت ها از جمله شرکت ما تا هشت هزار دلار پاداش می ده که به کسی که یک نفر رو معرفی کنه و اون شخص استخدام بشه یعنی همیشه بصورت فعال دارن دنبال نیروی جدید میگردن ولی مصاحبه هاشون هم خیلی جدی و سخت هست چون کسی که کار بلد نباشه افراد دیگه رو هم متوقف میکنه. در ضمن وقتی کسی رو یکی رفر میکنه ازش میپرسن کجا و کدوم شرکت با هم همکار بودین. توی یک تیم کار کردین و از اینجور چیزها .... نمیشه گفت که چون هموطنه معرفی کردم.

2021-09-13 23:57:00

دوست عزیز ببخشید جسارتا می پرسم در نظر ندارید که دوره های کوتاه یا میان مدت آموزشی مرتبط با رشته تون را ببینید؟ فکر می کنم علاوه بر تقویت مهارت های کلامی و ارتباطی، ایجاد همان کانکشن هایی که فرمودید، و ری ویو اطلاعات قبلی، تحصیلات کانادایی برای کارفرما ها مهم باشد!! البته سایر بزرگتر های گروه اطلاعات مفید تری دادند....

2021-09-14 00:00:00

برادر این چیزی که شما میفرمایید میشه همون نژاد پرستی که! الان ما داریم میکوبیم بیاییم به کشوری که تا این حد نژاد پرستی و عدم شایسته سالاری باشه؟!

2021-09-14 04:03:00

اگر مشکلی هم باشه علتش جهان سومی های اونجان

2021-09-14 05:23:00

من رزومه ام رو با نرم افزار ATS چک کردم، این نرم افزار چک میکنه که درصد شبیه بودن شما به آگهی شغلی چقدر هست و با این رزومه HR هم که با نرم افزار مشابه این رزومه ها رو بررسی میکنه، شما رو تولیست مصاحبه میگذاره یا نه. اینجا نمیتونم لینک بدم ولی اسمش اینه Jobscan دات co به جای دات که فارسی نوشتم نقطه بگذارین.

2021-09-14 07:33:00

QAmon

Similar Question:

#پیدا کردن کار